ВАНИЛЬ

ВАНИЛЬ - Плоди (тонкі довгі стручки, усередині яких дрібні чорні зерна) кучерявою ліани роду орхідей. Використовується як пряність. Зростає в екваторіальних країнах. Застосовують при лихоманці, розладі нервової системи, психічних захворюваннях, сонливості. Цінується як засіб збудливу і стимулюючу м'язову діяльність.
Присутній в: зелений чай: «Багряний скакун», «Бабусин яблучний пиріг», «Справжнє почуття»; чорний чай: «Перлина Сходу», «Чай Мерліна»; фруктовий чай: «Справжнє почуття», «Вдалий рік»; кава: «Ваніль», «Ванільній крем».
Тонкий, солодкуватий запах, пряний гіркуватий смак.

ВАСИЛЕК СИНИЙ

ВОЛОШКА СИНЯ (волошка) - багаторічна трав'яниста лугове рослина. Зростає в європейській частині континенту і в Сибіру. Має сечогінну, жовчогінну, протизапальну та антимікробну дію. Застосовують так само як жарознижуючий засіб при лихоманки, гострих респіраторних захворюваннях і головного болю.
Присутній в: зелений чай: «Бабусин яблучний пиріг», «Гріховній танок», «Для тебе», «Лазурний берег», «Мрія Південного моря», «Саусеп» (квітковий), «Журавлиний сік», «Падаюча зірка»; чорний чай: «Спогади про Азію», «Мрія Південного моря», «Трояндова сад», «Сила квітів»; фруктовий чай: «Малиновий рай», «Чари троянди»; ройбуш: «Окаванго», «Щаслива зірка».

ВЕРЕС

ВЕРЕС - Вічнозелений чагарник. Росте по всій Європі, Західному і Східному Сибіру. Кровоочисний і сечогінний засіб. Надає позитивну дію при ревматизмі і подагрі. Як антисептичний і протизапальний засіб застосовується при захворюваннях нирок і сечового міхура. При нервовому збудженні - як заспокійливий і легке снодійне. При бронхіті - як відхаркувальний.
Присутній в: чорний чай: «Чорна та червона смородина».
Гіркуватий смак.

ВИСКИ

ВІСКІ - Міцний спиртний напій (не менше 40 градусів) з ячменю і ячмінного солоду (Ірландія, Шотландія), жита, пшениці, проса або кукурудзи (інші країни), які зброджуються, потім дистилюється і витримуються в дубових бочках.
Присутній в: кава: «Ірландські вершки».

ВИШНЯ

ВИШНЯ (плоди) - Світло-червона кістянка. Поширена по всьому світу. Містить вітаміни С, В, РР, мідь, калій, залізо, магній. Стимулює травлення, звільняє організм від шкідливих продуктів обміну і надлишку холестерину. Застосовують як відхаркувальний, жарознижувальний, жаждоутоляющее, легке проносне, антисептичний засіб. Використовують при недокрів'ї і хворобах печінки. Хороша профілактика інфарктів, пов'язаних з утворенням тромбів і судинно-серцевих захворювань.
Присутній в: зелений чай: «Міленіум», «Справжнє почуття», «Сакура»; чорний чай: «Вишня в шоколаді», «Дика вишня», «Літнє поле»; фруктовий чай: «Справжнє почуття»; ройбуш: «Свазіленд»; білий чай: «Пай Му Тан - вишня».
Кисло-солодкий смак.

Вода

ВОДА - для чаю, перш за все не повинна мати ніяких, навіть незначних, побічних і специфічних запахів. Друга важлива вимога - низький ступінь вмісту в воді розчинених мінеральних речовин, її «м'якість». Ідеальна вода з високогірного джерела і гірського льодовика. Добре використовувати для чаю продається в пляшках чисту природну воду, але тільки не мінералізовану і не газовану. Можна використовувати водопровідну воду, пропустивши її через фільтр і добре відстоявши.