Споживання кави

За твердженням фахівців, обсяг споживання кави в світі практично стабільний і зростає не більше ніж на 2-3% в рік.
Не можна уявити собі без кави країни Близького Сходу. Тут його п'ють скрізь - удома, в гостях, на вулиці, в кав'ярнях, в будь-який час дня і ночі. Кава тут запивають невеликою ковтком чистої холодної води, яка більше підкреслює аромат і своєрідність самої кави.


В арабських країнах частування гостя кави - традиція, ознака поваги і пошани. З іншого боку, коли бажають підкреслити щедрість і гостинність господаря будинку, йому обов'язково скажуть, що він варить каву з ранку до вечора.


У ЙАР кави - національний напій. Природа наділила цю країну всіма умовами для вирощування кращих сортів кави, в тому числі мокко. Близько 12% оброблюваної тут землі зайнято під кавові плантації. Приготування кави на Близькому Сході - своєрідний обряд.


Тож не дивно, що кава панує в країні, що дала світові кавове дерево, - Ефіопії. Крім того, там ще готують схожий на чай напій з листя кавового дерева.


За кількістю кави, що припадає на кожного жителя, попереду йдуть Швеція, США, Фінляндія, Данія. Ці країни є найбільшими імпортерами кави. У США щорічно споживається понад 1 млн. Т (20 млн. Мішків). За даними статистики, в 70-і роки кожен американець у віці старше 10 років в середньому випивав 2,4 чашки кави в день, а любителі - до 3,6. Таке споживання відповідає 6,3 кг кави в рік на людину. З Західної півкулі в США надходить 65% кави, 30% дає Африка, а решта покривається країнами Азії та Океанії.


Кава - повсякденний напій в європейських країнах. У XIX ст. лідером споживання кави в Європі була Німеччина, але в нашому столітті це вже не так. У Франції припадає 5,5 кг в рік на людину, але особливо багато п'ють каву в скандинавських країнах: 11-12 кг на людину.


Дуже популярна кава в Італії. Італійці сильніше обсмажують кавові зерна, ніж це прийнято у нас. В Італії п'ють густий, чорного кольору напій з високим вмістом кофеїну.


Люблять кави в Польщі і Угорщині, де його з великою майстерністю і дуже смачно готують.


Вище вже говорилося про розподіл країн на «чайні» і «кавові». До «чайним» країнам слід віднести Англію. В Англії існує «Міжнародний чайний комітет», за даними якого в 80-і роки споживання чаю в країні збільшилася на 2% і склало 183 469 т. Статистики підрахували, що в середньому на кожного англійця доводиться 5,5 склянки міцного чаю в день. А ось якийсь англієць Кен Пейдрік хвалився, що щодня випиває 83 чашки. Журналісти викрили його у брехні, так як він опинився в змозі випити всього 76 чашок.


Чаювання міцно увійшло в розпорядок дня англійців. Це, звичайно, не означає, що кава в цій країні не вживають зовсім, як не виключений чай з раціону середнього француза.


Хоча на середнього англійця доводиться тільки 0,68 кг кави в рік. А в такій «кавовій» країні, як США, споживання чаю відповідає приблизно чверті споживання кави.