Копи лювак

Кава «Копальні Лювак» відноситься до кави розряду Specialty Exclusive. До цієї категорії відносяться надзвичайно рідкісні і тому особливо популярні серед справжніх гурманів сорту кави. Сорти групи Specialty Exclusive по справжньому унікальні, так як вирощуються у виняткових природних та географічних умовах. Обсяг виробництва кави цієї групи вкрай обмежений і розрахований тільки на справжніх цінителів. З кожним із сортів Specialty Exclusive пов'язана певна історія, овіяна легендами, що передаються з покоління в покоління.

Що ж являє собою цей незвичайний індонезійська сорт кави «Копи Лювак», історія якого ведеться з часів колонізації Індонезії Португалією?

Португальська адмірал Альбукерка захопив Суматру в 1511 році. Аж до 18 століття португальці контролювали весь острів, потім він перейшов до англійців, а пізніше до голландцям. Голландці зуміли підкорити його тільки на початку 20 століття. Для місцевого населення вводили все більш тяжкі податки, вимагаючи їх в тому числі в кавовому еквіваленті. Кожне кавове зернятко надзвичайно цінувалося місцевим населенням.

Саме в цей час індонезійці помітили на своїх кавових плантаціях незвичайного звірка -ЛЮВАКА з сімейства віверрових, різновид цивети, який харчувався виключно самими стиглими і ароматними кавовими ягодами. З'їдаючи ягоду, лювак не може переварити кавове зернятко і позбавляється від нього «природним шляхом». У шлунку лювака кавове зерно під дією ензимів, властивих тільки йому, піддається процесу ферментації. Індонезійці стали збирати неперетравлені звіром зерна, ретельно їх обробляти і готувати з них найдорожча кава в світі.

З тих пір кава «Копи Лювак» став завойовувати світ. І на сьогоднішній день є найдорожчим, вишуканим і престижним.
Цей сорт має рідкісний карамельним відтінком, пахне шоколадом і виразно є напоєм богів.
У зв'язку з особливістю походження обсяг виробництва кави «Копи Лювак» дуже малий (на рік виробляється всього близько 250 кг), а ціна надзвичайно висока.