Ройбуш все про нього

Назва «ройбуш» в перекладі означає «червоний кущ». Він відноситься до бобових, тобто до сімейства таких рослин як квасоля, горох і конюшина, які ростуть і у нас, але червоний чагарник існує тільки в Південній Африці. Тут він є національним напоєм. Другою країною, де ройбуш особливо шанується, є Японія. Саме тут проводяться інтенсивні дослідження корисних якостей чаю.

Ройбуш протидіє старінню завдяки дії антиоксидантів, які зв'язують вільні радикали
Надає загальний заспокійливий вплив на центральну нервову систему
Сприяє зниженню кров'яного тиску
Допомагає при порушенні режиму сну і безсоння
Сприяє лікуванню алергічних захворювань
Сприятливо впливає на шкірний покрив і кісткову тканину.
Ефект забезпечується комбінацією його речовин. Завдяки своєму багатому вмісту мінералів ройбуш претендує бути напоєм спортсменів; в Південній Африці його п'ють з цією метою часто й охоче. Чи не містить кофеїну напій, ройбуш може вживатися дітьми, яким подобається його солодкий смак. На противагу чорному чаю він майже не містить таніни, тому він повинен бути присутнім в меню вагітних і годуючих жінок. Це народний напій в найповнішому значенні цього слова. Він годиться на сніданок і на вечерю, як добавка до фруктових соків, десертів, молочним продуктам, печінкою, м'ясних страв. Його можна заварювати багато разів, так що досить приготувати чайник вранці і потім весь день мати прекрасно пахне чай.

Існує кілька способів приготування чаю ройбуш. У Південній Африці його кип'ятять на повільному вогні протягом 30 хвилин, потім проціджують і подають в гарячому або холодному вигляді. В Європі кладуть одну чайну ложку на одну чашку води і настоюють 10 хвилин. Можна також приготувати концентрат, якщо зварити одну столову ложку ройбушу в склянці води, і зберігати концентрат в холодильнику. Для приготування холодного чаю з концентрату просто додайте воду і лід за смаком. Для поліпшення і посилення смаку можна додати цукор, молоко, мед, часточку лимона або гілочку свіжої м'яти. Ройбуш добре підходить для приготування прохолодних фруктових коктейлів.